facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Turyści i hotelarze w Business Executive Lounge na lotnisku Ławica w Poznaniu

Turyści i hotelarze w Business Executive Lounge na lotnisku Ławica w Poznaniu

data dodania: czwartek 10 stycznia 2019

Co to jest check-in? Jak wygląda „ścieżka pasażera”? Kto pracuje na lotnisku? Co oznacza Business Executive Lounge? Gdzie znajdują się płyta postojowa i pas startowy?

Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy I w zawodach technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa znaleźli odpowiedzi w trakcie realizacji programu edukacyjno-poznawczego „POZnaj Ławicę”, który odbył się 18 grudnia 2018 roku. Była to doskonała okazja, aby zwiedzić poznańskie lotnisko, a także wyjątkowa możliwość spotkania się z jego pracownikami!

Zgodnie z wybranym pakietem zwiedzania (klasa biznes) uczestnicy wycieczki po otrzymaniu okazjonalnych kart pokładowych przeszli pełną „ścieżkę pasażera”, począwszy od odprawy biletowo-bagażowej przy stanowiskach check-in, przez ekscytującą kontrolę bezpieczeństwa każdego uczestnika wycieczki aż do hali odlotów, skąd można było zaobserwować przygotowanie samolotu do lotu, wejście pasażerów na pokład oraz oderwanie się samolotów z pasa startowego. Uczniowie zostali także zaproszeni do salonu Business Executive Lounge i tam zapoznali się z obsługą klienta biznesowego. Po przejściu do hali przylotów przyszli adepci zawodu spotkali się z pirotechnikiem, który opowiedział o swojej pracy, postępowaniu z podejrzanym bagażem, niebezpieczeństwach na lotnisku, sytuacjach nadzwyczajnych na terminalach i ostrzegł młodych turystów przed podejmowaniem działań, które mogą być uznane za ryzykowne. Zajęcia edukacyjne na lotnisku
i w hotelu były prowadzone przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, panią Renatę Pohl i panią Hannę Skrzypczak. Pobyt na lotnisku pozwolił połączyć teorię z praktyką i nabyć umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl