facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Wizyta w Niemczech

Wizyta w Niemczech

data dodania: czwartek 10 stycznia 2019
W dniach 13-16 grudnia 2018r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Politechniczncych wraz z opiekunami wzięła udział w Międzynarodowej Wymianie Młodzieży, która zgodnie z wieloletnią już tradycją odbyła się w naszym mieście partnerskim - Wolfenbuttel w Niemczech. Czas wizyty był szczegółowo zaplanowany. I tak w pierwszym dniu miało miejsce oficjalne powitanie przez władze miasta, zabawy integracyjne z grupą niemieckiej i rosyjskiej młodzieży oraz wycieczka do Braunschweigu na jarmark bożonarodzeniowy. Nie zabrakło też czasu na wspólne biesiadowanie w klubie młodzieżowym, podczas którego uczestnicy wymiany mogli pochwalić się talentem wokalnym, śpiewając rodzime, jak i ogólnie znane piosenki. Drugiego dnia młodzi ludzie zajęli się pracą projektową, której celem było określenie dalszych kierunków rozwoju wymiany i jej przebiegu na kolejnych etapach. Uczestnicy spotkania zwiedzili najciekawsze miejsca w Wolfenbuttel i wysłuchali historii związanych z miastem, opowiedzianych w języku angielskim, który był oficjalnym językiem komunikacji. Wieczorny spacer po lokalnym jarmarku był miłym akcentem kończącym ten krótki, ale bardzo intensywny czas. Naszą szkołę reprezentowały: Ewa Zaroda, Dorota Błaszczyk, Martyna Kwiatkowska oraz Michalina Silska. Opiekunką z ramienia ZSTiO była mgr Karolina Pokładecka.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl