facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Ślubowanie połączone z obchodami Święta Niepodległości

Ślubowanie połączone z obchodami Święta Niepodległości

data dodania: poniedziałek 19 listopada 2018
Tegoroczne ślubowanie uczniów klas pierwszych miało szczególną oprawę. Uroczystościom towarzyszyły obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu czyli  9 listopada miało miejsce wkopanie kapsuły czasu, zawierającej zapisane przemyślenia młodych ludzi związanych z życiem w niepodległej Polsce. Przecięto wstęgę przy nowo powstałej i nazwanej Alei Niepodległości (z zasadzonymi wcześniej drzewkami). Obchody zainaugurowała okolicznościowa msza święta. Główne uroczystości odbyły się na szkolnym dziedzińcu. Brali w nich udział uczniowie klas pierwszych, zaproszeni goście oraz kompania honorowa Okręgu Poznańskiego Służby Więziennej dowodzona przez mjr. Tomasza Banaszczaka. W związku ze świętem nasza szkoła dołączyła do współtworzenia wyjątkowego wydarzenia, jakim było ogólnopolskie odśpiewanie hymnu narodowego. Niezwykle podniośle wybrzmiał również apel pamięci, w którym wspomniano m.in. żołnierzy Legii Ochotniczej Wrzesińskiej, 68 Pułku Piechoty oraz gen. dr. Romana Abrahama, dowódcę Wielkopolskiej Brygady Kawalerii w wojnie obronnej 1939 roku. Po apelu oddana została salwa honorowa ku czci bohaterów zasłużonych dla polskiej wolności. Oprócz samego aktu ślubowania ważnym punktem programu było parafowanie porozumienia między Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, a Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Poznaniu. Szkołę reprezentował dyrektor Damian Hoffmann, Inspektorat reprezentowany był przez mjr. Piotra Podeszwę, specjalistę Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Poznaniu. W prezentacji artystycznej zostały wykorzystane fragmenty „Wesela” S. Wyspiańskiego, wiersz J. Kofty „W moim domu” oraz piosenka „Wolność” M. Grechuty. Uroczystości zwieńczyła defilada, w której oprócz funkcjonariuszy Służby Więziennej wzięli udział uczniowie z klasy wojskowo-policyjnej. Uroczystość prowadzili: Liliana Ciesielska i Szymon Nowaczyk. Ponadto wystąpili: Lidia Zdunek, Paulina Filipiak, Vanessa Budzińska oraz Hubert Dyl. Nad organizacją połączonych obchodów czuwały panie: Grażyna Beata Augustin oraz Aneta Opielska przy współpracy z Iwoną Sokolską.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl