facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Nad morze po zdrowie - Zielona Szkoła w Dźwirzynie

Nad morze po zdrowie - Zielona Szkoła w Dźwirzynie

data dodania: środa 7 listopada 2018

W dniach od 21 do 24 października 2018 r. blisko 100 uczniów ze szkół powiatu wrzesińskiego uczestniczyło w zajęciach Zielonej Szkoły w Dźwirzynie. Wśród nich znalazło się 21 uczniów z klasy drugiej w zawodzie technik obsługi turystycznej. Grupa odwiedziła jesienią polskie wybrzeże już po raz drugi. Pobyt wypełniony był zwiedzaniem kolejnych atrakcji regionu.

W Ogrodach Tematycznych Hortulus młodzież poznała 30 ogrodów
o różnej tematyce i stylistyce, inspirowanych naturalnym krajobrazem (skalnym, leśnym, wodnym), kulturą różnych narodów (japońską, francuską, angielską) oraz grą zmysłów. Spośród 17 latarni polskiego wybrzeża, uczniowie zobaczyli te znajdujące się w Gąskach i w Kołobrzegu. W tym ostatnim miejscu zwiedzili część uzdrowiskową z portem, promenadą i molo. Z powodu sztormowej pogody nie wypływały w morze statki i nie odbył się zaplanowany rejs. Paradoksalnie, dla naszego zdrowia, najlepsza nad morzem jest kiepska, sztormowa pogoda. W takich warunkach w powietrzu jest bowiem najwięcej drogocennego jodu, dzięki któremu poprawia się kondycja skóry i odporność. W Dźwirzynie młodzi ludzie spędzali czas na spacerach brzegiem morza i zachwycali się zmieniającymi się warunkami pogodowymi oraz zachodami słońca. Jedna z wycieczek zakończyła się nad brzegami przybrzeżnego jeziora Resko Pomorskie. Ze względu na specyficzne warunki przyrodnicze panujące na tym terenie ,jezioro zostało objęte ochroną
w ramach programu Natura 2000.

W okresie jesienno-zimowym pobyt nad Bałtykiem doceniają również nasi zachodni sąsiedzi, których spotykaliśmy podczas wędrówek. Naszym zajęciom przyświecało motto: „Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia” - myśl Seneki Młodszego. Opiekunami wyjazdu byli p. Daria Łukasiewicz i Dariusz Kaźmierski.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl