facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Pełna atrakcji Noc Naukowców 2018

Pełna atrakcji Noc Naukowców 2018

data dodania: środa 10 października 2018

Noc Naukowców to coroczna impreza popularnonaukowa, która odbywa się zawsze w ostatni piątek września we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Podobnie jak w poprzednich latach, naukowcy i studenci uczelni odeszli od codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Uczennice Technikum Hotelarskiego i Obsługi Turystycznej, Monika Kąpielska i Jagoda Dębowska w piątek, 28 września spędziły kilka godzin na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas pobytu dziewczęta zobaczyły meteoryt Morasko, cios mamuta oraz kolekcję skał i minerałów w Muzeum Ziemi, w goglach VR obejrzały upadek meteorytu, przeszły tor przeszkód (poczuj się jak w jaskini i przeciskaj się przez szczeliny). Następnie uczestniczyły w warsztatach: Wolonturytyka - przede wszystkim nie zaszkodzić (dlaczego chcemy pomagać innym i jak to robić, aby nie zaszkodzić), zmierzyły się z ułożeniem Geopuzzli, wykonały z gipsu modele skamieniałości oraz poznały tajniki obsługi dronów. Nie sposób wziąć udziału we wszystkich warsztatach, prezentacjach i wykładach w tak krótkim czasie, dlatego uczestniczki zaplanowały kolejne wyjazdy na otwarte zajęcia organizowane przez uczelnię w następnych miesiącach. Organizatorem wyprawy był p. Dariusz Kaźmierski
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl