facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci

Nasz patron w plebiscycie REGIObohater województwa wielkopolskiego!

data dodania: piątek 5 października 2018

Każda inicjatywa upamiętnienia stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę jest niezwykle cenna. Stąd jako społeczność szkolna Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, cieszymy się, że w kampanii oraz w plebiscycie REGIObohater województwa wielkopolskiego wybrano na kandydata patrona naszej szkoły, gen. dr. Romana Abrahama. Człowieka niezłomnego, wielkiego polskiego żołnierza i patriotę, którego biografia znakomicie symbolizuje los pokolenia walczącego o odzyskanie i utrzymanie niepodległości Polski, a potem o wyzwolenie jej spod sowieckiego jarzma. Losy generała tak pięknie splatają się z Wielkopolską i Wrześnią. Dlatego apeluję do młodzieży i mieszkańców naszego powiatu o oddanie głosu w plebiscycie na gen. dr. Romana Abrahama, bo przecież, jak mówił Marszałek Józef Piłsudski: „ Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”. Plebiscyt potrwa do 11 października 2018 roku.
 

Więcej informacji odnośnie samego plebiscytu jest dostępnych na stronie - https://www.regiobohater.pl


 

Aneta Opielska


 

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl