facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Szlakiem polskich kawalerzystów

Szlakiem polskich kawalerzystów

data dodania: poniedziałek 17 września 2018
Dnia 12 września 2018 r. przy grobie gen. dr. Romana Abrahama stanęli uczestnicy podróży historyczno-patriotycznej organizowanej przez Towarzystwo Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Byli wśród nich członkowie towarzystwa, uczniowie poznańskich szkół, którym patronuje 15 PUP, przedstawiciele 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu, chorążowie dzierżący proporce pułkowe oraz 21–osobowa reprezentacja uczniów klas pierwszych  ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH WE WRZEŚNI. Krótka prelekcja wygłoszona przez Tadeusza Jeziorowskiego nawiązywała do bohaterskich dokonań generała oraz jego miłości i szacunku do matki, przy której został pochowany. Na mogile gen. dr. Romana Abrahama zapłonęły znicze oraz złożone zostały okolicznościowe wiązanki kwiatów. Września jest jednym z etapów corocznego, wrześniowego przemarszu bojowego śladami 15 PUP. Jego celem natomiast jest spotkanie przy pomniku (miejscu śmierci) dowódcy 15-staków ppłk. Tadeusza Mikke, który zginął pod Ziewanicami dokładnie dnia 12 września 1939 roku.
 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl