facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Olimpijskie laury na OWiUR we Wrocławiu

Olimpijskie laury na OWiUR we Wrocławiu

data dodania: środa 13 czerwca 2018
W dniach 7-8 czerwca 2018 r. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu stawiło się ponad 200 finalistów etapu okręgowego, by wystartować  w eliminacjach centralnych XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Stolica Dolnego Śląska powitała tych, którzy zdobyli największą liczbę punktów w  kwietniowych eliminacjach okręgowych w 11 blokach tematycznych. Uczestnicy najpierw przystąpili do testu, a następnie do części praktycznej (z obydwu części mogli uzyskać maksymalnie 120 punktów). W olimpiadzie wzięło udział 5 uczniów z naszej szkoły. Wywalczyli oni dla naszego Zespołu wysokie, trzecie miejsce w kraju w klasyfikacji ogólnej. W ocenie indywidualnej poszczególne pozycje zajęli:

Kamil Wrotecki – 2 miejsce (blok weterynarii)
Adam Krajewski – 2 miejsce (blok technologia żywności)
Magdalena Grabowska  - 3 miejsce (blok weterynarii)
Norbert Śliwa – 6 miejsce (blok weterynarii)
Dorian Książyk – 14 miejsce (blok produkcji zwierzęcej)
Cała piątka uzyskała tym samym tytuły laureatów.

Opiekunem młodzieży podczas zmagań olimpijskich była lek. wet. Małgorzata Gołębiowska. Opiekunami merytorycznymi, przygotowującymi młodych techników do olimpiady są: mgr inż. Katarzyna Banaszczak, mgr inż. Małgorzata Paszkowiak, lek. wet. Małgorzata Gołębiowska, lek. wet. Jadwiga Chojnacka, lek. wet. Piotr Grobelny oraz mgr inż. Zbigniew Bukowski.

Patronem medialnym XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA oraz multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Olimpiada Wiedzy      i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl