facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Od Piekła do Nieba?

Od Piekła do Nieba?

data dodania: środa 13 czerwca 2018

13 maja br. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką wychowawców: p. Haliny Stankiewicz, p. Aldony Staszak i p. Pawła Kapelaka, wyruszyła na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Głodni wrażeń wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ząbkowic Śląskich ze średniowieczną krzywą wieżą nazywaną „śląską Pizą”. Śladami dr. Frankensteina dotarliśmy do ruin zamku, gdzie zaczęła się nasza przygoda z niekomercyjnym wykorzystaniem dronów. Dotarliśmy również do Twierdzy Kłodzko, wyjątkowego zabytku nowożytnej architektury militarnej. Z bastionów widokowych podziwialiśmy panoramę Ziemi Kłodzkiej - Turystycznego Hrabstwa Sudetów. W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju uczestniczyliśmy w lekcji rękodzielniczej produkcji papieru. Podziwialiśmy także Kaplicę Czaszek w Czermnej, dzieło ks. Wacława Tomaszka. W Parku Narodowym Gór Stołowych odbyliśmy lekcję geologii. Wypiętrzony z dna morza, zwietrzały piaskowiec utworzył labirynt bloków skalnych zwanych Błędnymi Skałami. To skalne miasto zachwyciło swoją urodą nawet twórców filmu „Opowieści z Narnii”. Pokonując 665 skalnych schodów zdobyliśmy najwyższy szczyt Gór Stołowych- Szczeliniec Wielki. Trasa na szczycie, przeciskanie się wąskimi szczelinami, przejście przez Piekło i Czyściec do Nieba były wielkim przeżyciem dla wszystkich uczestników. Z wyjazdu na pewno zapamiętamy smak wód leczniczych, konkurs na najdokładniejszą mapkę, „Śpiewankę o Liczyrzepie”
i jeszcze długo badać będziemy moc górskich kamieni.Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl