facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci

Wymiana polsko-niemiecka

data dodania: środa 6 czerwca 2018
„Stereotypy w narodowościach polskiej i niemieckiej, czyli jak się postrzegamy” to tytuł projektu, w którym wzięło udział 15 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących we Wrześni oraz 14 uczniów z Geschwister-Scholl-Gymnasium w Garbsen. W ramach polsko-niemieckiej wymiany uczniowskiej już po raz kolejny spotkaliśmy się z naszymi kolegami i koleżankami z Niemiec. Wymiana rozpoczęła się w poniedziałek, 16 kwietnia i trwała do piątku, 20 kwietnia. W tym czasie  opracowaliśmy,  m.in. ilustrowaną książkę o tym, jak się wzajemnie postrzegamy, jakie stereotypy dominują wśród Niemców i Polaków i, co najważniejsze, czy są to tylko wyobrażenia, czy może rzeczywistość. W czasie pobytu w Polsce uczniowie wspólnie zwiedzili Ślesin, Licheń  oraz kopalnię soli w Kłodawie. W czwartek, 19 kwietnia odbyło się uroczyste spotkanie dyrektorów obu szkół upamiętniające 15 rocznicę współpracy Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Geschwister-Scholl-Gymnasium. Nasz projekt dofinansowany został ze środków pozyskanych z organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie. Opiekunami wymiany byli: p. Magdalena Idziak, p. Agata Iglewska, p. Olga Przyjemska i p. Grzegorz Dobrucki.
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl