facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Słoneczny piknik w ZSTiO

Słoneczny piknik w ZSTiO

data dodania: poniedziałek 30 kwietnia 2018
Piknik szkolny połączony z Drzwiami Otwartymi zorganizowany 21 kwietnia w ramach akcji promocyjnej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przyciągnął zainteresowanych nie tylko ofertą dydaktyczną placówki, ale również licznymi pokazami i prezentacjami tematycznymi. Szkoła współpracuje z wieloma  instytucjami oraz służbami mundurowymi, stąd obecność ich przedstawicieli na imprezie. Można było spróbować swoich sił w sztuce celowania z Beryla C, wykorzystując do tego trenażer Cyklop, będący na wyposażeniu 31. Batalionu Radiotechnicznego   we Wrocławiu, obejrzeć pokazy walki wręcz z użyciem broni w wykonaniu żołnierzy z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, zmierzyć się w ćwiczeniach kondycyjno-sprawnościowych pod okiem strzelców ze
ZS „Strzelec” czy podziwiać profesjonalizm szkolnych  ratowników medycznych podczas pokazu symulacji wypadku samochodowego. Przy namiotach klas wojskowych i Wojskowej Komendy Uzupełnień gromadzili się chętni do udziału w konkursie wiedzy o wojskowości. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe – m.in. koszulki, kubki czy długopisy. Tegoroczną nowością była obecność funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji z Poznania, którzy zaprezentowali możliwości policyjnej armatki wodnej „Tajfun 3”, miotającej wodą pod dużym ciśnieniem, a wykorzystywanej podczas zamieszek ulicznych i meczów. Nieprzypadkowo na szkolnym dziedzińcu pojawiła się również kula ognia. W ten spektakularny sposób dzielni strażacy uświadamiali i ostrzegali publiczność, co może stać się podczas kontaktu wody z gorącym olejem. Na terenie szkoły stanęły  pojazdy wagi ciężkiej: Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, wóz bojowy należący do US Army, samochód saperski,  a także traktory. W ramach promocji kierunków technicznych nauczyciele wraz z młodzieżą prezentowali pomoce dydaktyczne, którymi dysponują, i które wykorzystują w codziennej pracy. I tak weterynarze pokazywali mokre i suche preparaty, profile kości,  modele komórek zwierzęcych. Kolorowo ubrani uczniowie klas turystycznych wraz z przedstawicielem "Gromady" przekonywali odwiedzających, że wielki świat jest w zasięgu ręki, hotelarze prezentowali natomiast sztukę artystycznego składania ręczników oraz serwetek stołowych. Reklamę stoiska rolniczego wspierali przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania, reprezentujący Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii. Najmłodsi uczestnicy pikniku mieli okazję przejechać się bryczką. Uczniowie klas w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowali poczęstunek w postaci słodkich naleśników z serem, chłodnika litewskiego oraz koktajli owocowych. Uczestnicy imprezy mogli również raczyć się smakowitą grochówką. Podczas pikniku Samorząd Uczniowski informował o kierunkach nauczania, procesie rekrutacji oraz o zapleczu kadrowym i dydaktycznym, jakim dysponuje szkoła.
 


Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl