facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Sukcesy uczniów ZSTiO na okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Trzciance

Sukcesy uczniów ZSTiO na okręgowej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w Trzciance

data dodania: środa 2 maja 2018
W dniach 20-21 kwietnia w Trzciance odbyły się eliminacje okręgowe XLII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Tradycyjnie, kilkoro reprezentantów naszej szkoły osiągnęło wysokie pozycje w poszczególnych blokach tematycznych. Najbardziej znaczący sukces odnieśli nasi uczniowie  z klas w zawodzie technik weterynarii. W bloku: weterynaria, Magdalena Grabowska zajęła pierwszą lokatę, na drugim miejscu znalazł się Kamil Wrotecki, a na czwartym Norbert Śliwa. Opiekę merytoryczną nad nimi sprawowali: lek. wet. Małgorzata Gołębiowska, lek. wet. Jadwiga Chojnacka i lek. wet. Piotr Grobelny. W bloku: technologia żywności pierwsze miejsce zajął Adam Krajewski. Na siódmym znalazł się Kacper Ziembikiewicz. W bloku: gastronomia, wystartowali Emilia Rolewicz, zajmując czwarte miejsce oraz Michał Staniszewski, który wywalczył miejsce piąte. Opiekunkami uczniów były panie: mgr inż. Małgorzata Paszkowiak oraz mgr inż. Katarzyna Banaszczak. W bloku: produkcja zwierzęca, Dorian Książyk uplasował się na trzeciej pozycji, a Mateusz Muszyński na dziewiątej. Uczniów przygotował mgr inż. Zbigniew Bukowski. W bloku: produkcja roślinna Mariusz Sroka zajął szóste miejsce.
      Do etapu centralnego, którego organizatorem w  dniach 7-8 czerwca 2018 r. będzie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu zakwalifikowała się pięcioosobowa grupa w składzie: Magdalena Grabowska, Kamil Wrotecki, Norbert Śliwa, Adam Krajewski i Dorian Książyk. Wszystkim serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.
 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl