facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Spotkanie z historią

Spotkanie z historią

data dodania: piątek 27 kwietnia 2018
13 kwietnia 2018r. naszą szkołę odwiedził pan Jarosław Burchardt – historyk z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, który przeprowadził wykład na temat działalności Polskiego Państwa Podziemnego w latach 1944-1956.
Prezentację miały przyjemność obejrzeć klasy: III a LO i II w zawodach technik weterynarii i technik rolnik. Projekcja rozpoczęła się od zapoznania z hymnem PPP, który wywarł na nas niemałe wrażenie. Pan Burchardt przybliżył
 sytuację polityczną i gospodarczą Rzeczypospolitej po II wojnie światowej. Uwagę uczniów szczególnie przykuły  bohaterskie  akcje Państwa Podziemnego, m.in. rozbicie obozu NKWD w Rembertowie. Na koniec historyk przywołał ikony PPP, Danutę Siedzikównę, rotmistrza Witolda Pileckiego, generała Augusta Emila Fieldorfa, którzy przez ponad pół wieku nie istnieli na kartach polskiej historii.  Całość dopełniły fotografie, które dokumentowały działania komunistów przeciw żołnierzom wyklętym.

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl