facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Powitanie wiosny nad Bałtykiem

Powitanie wiosny nad Bałtykiem

data dodania: wtorek 10 kwietnia 2018

Uczniowie klasy trzeciej w zawodach technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa w dniach 21-24 marca 2018 r. w ramach zajęć Zielonej Szkoły wyjechali nad Bałtyk do Dźwirzyna. Cztery dni pobytu sprzyjały poznaniu walorów środowiska Pomorza Zachodniego. Szeroka plaża zakończona wydmami oraz właściwości lecznicze klimatu zachęcały do spacerowania wzdłuż brzegu morskiego. Wycieczki autokarem natomiast pozwoliły przyjrzeć się okolicznym atrakcjom. W Trzęsaczu uczniowie obejrzeli skutki abrazyjnej działalności morza. Procesy niszczące doprowadziły tu do zawalenia się gotyckiego kościoła. Z dawnej budowli pozostała dziś jedynie ściana południowa. Zwiedzanie i poznawanie historii pobliskiego Trzebiatowa odbywało się Szlakiem Słonia. Po pokonaniu 200 schodów uczniowie weszli także na taras widokowy latarni morskiej w Niechorzu. W pobliskim Kołobrzegu młodzież wypłynęła statkiem na krótki rejs po Bałtyku, odwiedziła latarnię morską, molo oraz centrum miasta z bazyliką.

Moda na zagraniczne wyprawy do ciepłych krajów sprawiła, że wielu zapomniało o urokach polskiego morza. Nasz wyjazd potwierdził jednak, że wypoczynek nad Bałtykiem może być źródłem wyjątkowych doznań, nawet w sezonie zimowo-wiosennym.

Opiekunem młodzieży był p. Dariusz Kaźmierski.
 

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl