facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Dumni ze swojego patrona

Dumni ze swojego patrona

data dodania: poniedziałek 5 marca 2018
Obchody Dnia Patrona Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni rozpoczęły uroczystości na cmentarzu parafialnym. Wartę honorową  przy grobie gen. dr. Romana Abrahama wystawiła 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana w Międzyrzeczu, reprezentowana przez mjr. Roberta Książyka. W drugiej części - już na sali gimnastycznej - miał miejsce montaż poetycko-muzyczny, w którym piosenka przeplatała się z wierszem oraz narracją, przybliżającą sylwetkę dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii. Obchody wzbogacone zostały  o wartościowy przekaz historyczny, jakim była prelekcja wygłoszona przez Włodzimierza Buczyńskiego, wiceprezesa Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Stałym elementem obchodów jest konkurs o tematyce wojskowej „Gen. dr. Roman Abraham i dzieje polskiej kawalerii”, którego adresatami są uczniowie klas pierwszych. Tegorocznymi laureatami konkursu zostali: Dominika Matuszak, Bartosz Krause, Eliza Maćkowiak i Justyna Kucharek. Podczas oficjalnego spotkania uhonorowano również Fabiana Stasiaka, przewodniczącego Zarządu Rady Rodziców zaszczególne zaangażowanie i zasługi w działaniach na rzecz szkoły”, w tym za organizację dwóch dochodowych balów charytatywnych. Zwyczajowo Dzień Patrona jest też okazją do symbolicznego przekazania klucza do szkoły nowo wybranemu przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego. Dyrektor Damian Hoffmann dziękując ustępującemu Dawidowi Lachnickiemu, wręczył klucz Mateuszowi Muszyńskiemu, życząc mu ciekawych inicjatyw oraz owocnej współpracy ze szkolną społecznością. W przebieg uroczystości zaangażowani byli: Wiktor Sygiet, Daria Szwat, Karolina Witkowska, Katarzyna Zimna, Szymon Podgórny, Szymon Nowaczyk, Hubert Haremski, Dawid Błaszczyk i Martyna Ignaczak. Nad ich przebiegiem czuwały panie: Izabella Zygmunt, Grażyna Beata Augustin i Daria Łukasiewicz.
Przypomnijmy, że Dzień Patrona ZSTiO przypada corocznie 28 lutego, w dniu urodzin wielkiego, polskiego kawalerzysty.


 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl