facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci

Paweł Balicki z ZSTiO zwycięzcą konkursu historycznego

data dodania: sobota 7 kwietnia 2012

W tegorocznej edycji konkursu wiedzy historycznej „Strajk szkolny 1901 we Wrześni" organizowanym przez Wrzesińskie Towarzystwo Kulturalne laureatem został uczeń naszej szkoły Paweł Balicki z klasy IIa LO. Gala finałowa i wręczenie nagród miało miejsce 11 maja w sali konferencyjnej Gimnazjum nr 1 we Wrześni przy ul. Kosynierów. Naszą szkołę ponadto reprezentowali: Karolina Jankiewicz, Ida Kwiatek, Marcin Kwiatkowski, Patrycja Rosiak, Marta Smorawska i Ewelina Wesołowska. Biorący udział w rywalizacji musieli wykazać się wszechstronną wiedzą z zakresu problematyki strajku dzieci wrzesińskich oraz walki Polaków z germanizacją w zaborze pruskim w XIX i na początku XX stulecia. Sukces naszego ucznia jest tym bardziej znaczący, że skrupulatnie opracowane testy dawały szeroki obraz społeczeństwa polskiego przełomu wieków, a tym samym wymagały dużej znajomości przedmiotu.

Maj 2011

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl