facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci

Lingwiści na mecie

data dodania: sobota 7 kwietnia 2012

6 kwietnia zakończono VII dwuetapowy międzyszkolny konkurs językowy organizowany przez Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych we Wrześni przy współpracy ze Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta i Gminy Września. Celem konkursu było sprawdzenie poziomu znajomości języka obcego, a także jego promocja wśród młodzieży poprzez współzawodnictwo między uczestnikami i szkołami. W finalnej rozgrywce startowało 41 osób z 21 szkół z Wrześni, Gniezna, Witkowa, Słupcy, Środy Wielkopolskiej, Zagórowa, Jarocina i Swarzędza. Finał konkursu składał się z testu leksykalno – gramatycznego oraz rozumienia ze słuchu. W kategorii umiejętności językowych z języka niemieckiego na drugim miejscu uplasowała się nasza uczennica Miriam Salf z kl. IIId LO tuż za Marion Kuske z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. Mieliśmy również swojego reprezentanta w grupie anglojęzycznej. Był nim Michał Patoka z kl. IIa LO. Laureaci odebrali nagrody rzeczowe.

Kwiecień 2011

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl