facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności

Praca z Kodeksem Karnym

data dodania: niedziela 23 kwietnia 2017

kodeks karny

Dnia 13 stycznia br. uczniowie klasy 2a LO o profilu policyjnym odbyli zajęcia z zakresu prawa karnego. Razem z p. Przemysławem Śmidowiczem uczyli się wyszukiwać artykuły, porównywać je oraz dopasowywać do danych kategorii przestępstw. Uczniowie w ten sposób zdobyli podstawową wiedzę z zakresu prawa karnego. Zetknęli się m. in. z takimi pojęciami, jak przestępstwo, wina, ustawowe znamiona czynu zabronionego, obrona konieczna czy stan wyższej konieczności. Wykład oparty był na praktycznych przykładach, które pozwoliły na łatwiejsze przyswojenie zawartych w Kodeksie treści.

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl