facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności

Na sprawnościowym torze przeszkód (2)

data dodania: czwartek 15 grudnia 2016

test 5Podczas ostatnich zajęć szkoleniowych uczniowie klas wojskowych i policyjnych, pod czujnym okiem p. Przemysława Śmidowicza, mieli okazję sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód, którego zaliczenie jest jednym z warunków rozpoczęcia pracy w służbach mundurowych. Polegał on na wystartowaniu z pozycji leżącej z rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała, przebiegnięciu odległości pomiędzy dwoma słupkami po ósemce, następnie 3 przewrotach (2 w przód, 1 w tył), przeniesieniu prawie 30-kilogramowego fantoma (lub materaca) wzdłuż wyznaczonej trasy oraz pokonaniu 4 płotków. Następnie uczniowie musieli wykonać rzuty piłką lekarską o wadze 3 kg i 10 brzuszków z piłką o wadze 2kg, po czym 4-krotnie przeskoczyć skrzynię. Na koniec trzeba było 10 razy przebiec biegiem wahadłowym odcinek 5 metrów. Zaliczenie testu wymaga dużej sprawności w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund.

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl