facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci

Spotkanie z literaturą i sztuką

data dodania: poniedziałek 8 czerwca 2015

muzeum 1

W dniu 9.06.2014 r. klasa 1a i 1b liceum ogólnokształcącego udała się na „kulturalną” wycieczkę do Poznania. Za cel obrano dwa muzea: Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza znajdujące się w pięknie wyremontowanej kamieniczce na Starym Rynku i Muzeum Narodowe.W pierwszym mogliśmy zobaczyć pamiątki po nobliście. Zbiory zawierają między innymi: korespondencję pisarza, rękopisy, zdjęcia, medale, pierwsze wydania poszczególnych dzieł, różnojęzyczne (w tym egzotyczne, np. po arabsku czy chińsku), dzieła sztuki inspirowane twórczością Sienkiewicza .

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl