facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci

Nasi niemieccy goście

data dodania: poniedziałek 8 kwietnia 2013

DSC03392W dniach 8-12 kwietnia 2013 gościmy w naszej szkole 13-osobową grupę młodzieży z partnerskiej szkoły Geschwister-Scholl Gymnasium Berenbostel w Garbsen. Młodym Niemcom towarzyszą: dyrektor Dorothea Vogt i Markus Strüber. W czasie pięciodniowego pobytu goście mieli okazję spotkać się z burmistrzem Tomaszem Kałużnym we wrzesińskim ratuszu, a także zwiedzić Poznań i Wrocław. Wraz z naszymi uczniami uczestniczyli w codziennych zajęciach dydaktycznych, w quizie wiedzy o Polsce oraz w warsztatach kulinarnych. W czwartkowe przedpołudnie, młodzież korzystając ze szkolnej pracowni gastronomicznej, wspólnie przygotowała obiad (według niemieckiego przepisu): frykadelki - rodzaj naszych zrazów oraz pieczone ziemniaki podawane z boczkiem i cebulą. My zaproponowaliśmy w ramach deseru pyszne, słodkie rogaliki.

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl