facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
20 lat minęło...

20 lat minęło...

data dodania: wtorek 21 marca 2023
W dniach 6-10 marca 2023 grupa 14 uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni przebywała w Garbsen w ramach polsko-niemieckiej wymiany uczniowskiej z Geschwister Scholl Gymnasium. Tegoroczna wymiana miała wyjątkowy charakter, gdyż świętowano jej dwudziestolecie. Corocznie uczniowie z obu szkół mają okazję rotacyjnie odwiedzać swoich partnerów, poznawać ich rodziny, zwyczaje, tradycje i szkołę.
 
Podczas marcowego pobytu nasza młodzież wybrała się pociągiem z Hannoveru do Berlina. Tam zwiedziła Reichstag, budynek niemieckiego parlamentu oraz Muzeum Pomordowanych Żydów Europy. W Hannoverze z kolei spędziła kilka godzin na tamtejszym lodowisku. Czas mijał na wspólnych rozmowach i zabawach integracyjnych, przy bilardzie czy tenisie stołowym. Istotą wyjazdu była jednak warsztatowa praca nad projektem „20 lat współpracy szkół: Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz Geschwister Scholl Gymnasium”. Wymierny efekt warsztatów można było podziwiać podczas czwartkowej uroczystości podsumowującej dwie dekady współpracy obu szkół.
 
Uczniom towarzyszyli: dyr. Damian Hoffmann, mgr Magdalena Idziak i mgr Grzegorz Dobrucki.
 
Każdego roku wymianę dofinansowuje Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl