facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Różne oblicza geografii

Różne oblicza geografii

data dodania: wtorek 14 lutego 2023
20 stycznia 2023 roku w auli Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zorganizowano wykłady w ramach projektu „Różne oblicza geografii”. W zajęciach uczestniczyło ponad trzystu uczniów szkół ponadpodstawowych z Poznania, Rokietnicy, Słupcy, Konina, Wągrowca i Wrześni. Z naszej szkoły w spotkaniu brała udział młodzież z klas drugich i czwartych Technikum Organizacji Turystyki.
 
W trakcie spotkania wygłoszone zostały cztery wykłady: „Co mamy na niebie? Krótki kurs rozpoznawania chmur”, „Wieloletnia zmarzlina i lasy borealne w perspektywie antropogenicznego globalnego ocieplenia”, „Czym oddychamy? Jakość powietrza w mieście” i „O co chodzi z tymi płytami? Tektonika płyt litosfery a budowa wnętrza Ziemi”.
Celem projektu jest popularyzacja osiągnięć naukowych z dziedziny nauki o Ziemi i środowisku wśród uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego, a tym samym pobudzenie zainteresowania uczniów zagadnieniami związanymi ze środowiskiem przyrodniczym oraz jego współczesnymi dynamicznymi zmianami i ich wieloaspektowymi konsekwencjami.
 
Organizatorami wyjazdu byli: mgr inż. Zbigniew Bukowski oraz mgr Dariusz Kaźmierski.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl