facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Mozaika niepodległości

Mozaika niepodległości

data dodania: środa 14 grudnia 2022

W ubiegłym tygodniu, 7 i 9 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu „Mozaika niepodległości ‘’realizowanego przez Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczniowie z klas : II i III LO, III TŻUG, I, II i III TOT mogli poszerzyć swoją historyczną wiedzę w zakresie działalności Zielonego Trójkąta, podziemnej antykomunistycznej organizacji zbrojnej na terenie Wielkopolski w 1945 r. Młodzież mogła zapoznać się również z okolicznościami i przebiegiem konkurencyjnych obchodów Tysiąclecia Chrztu i Tysiąclecia Państwa Polskiego, które stanowiły apogeum narastającego od 1958 r. konfliktu władz PRL z Kościołem. O atrakcyjność zajęć zadbał prowadzący, p. Michał Sypniewski proponując filmy edukacyjne, dyskusje oraz zajęcia warsztatowe . Koordynatorem projektu w szkole była p. Aneta Opielska oraz p.Iwona Sokolska.


 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl