facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Na powstańczym biegu

Na powstańczym biegu

data dodania: poniedziałek 12 grudnia 2022
166 osób wzięło udział w VII Biegu im. Bohaterów Powstania Wielkopolskiego, który miał miejsce w niedzielne popołudnie, 11 grudnia 2022 r. Organizatorami przedsięwzięcia corocznie są: Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 we Wrześni oraz Starostwo Powiatowe. Uroczystość otwarcia i zakończenia uświetnili uczniowie z klasy III oddziału przygotowania wojskowego ZstioWrzesnia, tworząc mundurowy szpaler z flagami powstańczymi. Przypomnijmy, że chorągiew z białym orłem prawdopodobnie po raz pierwszy została wywieszona na wieść o zajściach w Poznaniu w nocy z 27 na 28 grudnia 1918 roku w Łęczycy k. Puszczykowa. Znajduje się ona w zbiorach Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919, oddziału Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości.
 
Naszą szkołę podczas imprezy reprezentowali kadeci: Kinga Urbańska, Amelia Mikołajczak, Rafał Wrzos, Gabriela Blacha, Mikołaj Niedzielski, Maria Wojczak, Szymon Jaworski i Milena Błaszczak.
 
Młodzieży towarzyszyła mgr Grażyna Beata Augustin.


 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl