facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Współpraca z Agro Profil

Współpraca z Agro Profil

data dodania: wtorek 29 listopada 2022
18 listopada 2022 uczniowie grup rolniczych z klasy 3 THR, 4 THR i 4 TRT mieli okazję wziąć udział w stacjonarnym spotkaniu tematycznym dzięki współpracy z wydawnictwem rolniczym Agro Profil. Pierwsze wystąpienie dotyczyło ochrony wyłącznego prawa i korzyści z tego płynących dla rolnika oraz hodowcy. Zagadnienie to omówiła Monika Kawczyńska z Agencji Nasiennej, koordynatorka projektu edukacyjnego „Młodzi – nowocześni – świadomi. Wiedza plonuje!”. Wykład na temat adaptacji rolnictwa do zmian klimatu wygłosił również prof. Tomasz Piechota z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prelegent zachęcał też naszą młodzież, a szczególnie tegorocznych maturzystów, do studiowania na wydziale rolniczym UP, przytaczając liczne przykłady możliwości kariery zawodowej po jego ukończeniu. Z kolei Michał Piśny, przedstawiciel wydawnictwa przybliżył tematykę uprawy słonecznika w Polsce, która z roku na rok prowadzona jest na coraz większych areałach. Omówił również obszary działań Agro Profilu, zachęcając do zaglądania i polubień wpisów w mediach społecznościowych. Za organizację spotkania odpowiedzialna była mgr inż. Lidia Szulc – Mikołajczak, nauczycielka przedmiotów rolniczych.
 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl