facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Na szkoleniu z ODR

Na szkoleniu z ODR

data dodania: wtorek 29 listopada 2022
17 listopada 2022 uczniowie grupy rolniczej z klasy 4 TRT uczestniczyli w szkoleniu, które przeprowadził Paweł Antkowiak – doradca Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Szkolenie miało na celu zapoznanie uczniów z aplikacją do sporządzania planu nawożenia azotem i do wyliczania maksymalnych dawek azotu. Kalkulator został opracowany na podstawie Rozporządzenia RM z dnia 5 czerwca 2018 roku w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”. Program umożliwia m. in. wykonanie obrotów stad zwierząt gospodarskich i obliczenie na ich podstawie parametrów obiektów do przechowywania nawozów naturalnych. Zawiera również tabele i arkusze do prowadzenia ewidencji stosowania nawozów naturalnych i mineralnych (źrodło: https://www.cdr.gov.pl/.../2784-aplikacje-do-sporzadzania...).

 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl