facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
 Za nami szkolny etap olimpiady mitologicznej

Za nami szkolny etap olimpiady mitologicznej

data dodania: środa 23 listopada 2022
14 listopada 2022 grupa naszych uczniów wzięła udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością tematyki. Powinni wiedzieć na przykład: jak miała na imię matka Apolla, czyim synem był Deukalion, który z bogów odstraszał nocą dziką zwierzynę, podsycając ogień w domach i paleniskach, komu dedykowana była starożytna świątynia Metroon w Olimpii czy wreszcie kim były Kloto, Lachezis i Atropos. Jak widać, zagadnienia nie należały do najłatwiejszych, jednak młodzi znawcy mitologii są dobrej myśli. Najlepsi mieli szansę zdobyć 25 punktów. Pozostaje teraz czekać na wyniki, które poznamy nie wcześniej niż w styczniu przyszłego roku. Koordynatorem przebiegu etapu szkolnego olimpiady była mgr Aleksandra Sobieraj.
 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl