facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Wojskowa gra terenowa

Wojskowa gra terenowa

data dodania: czwartek 17 listopada 2022
11 listopada 2022 nasi kadeci: ALEKSANDRA JANOWIAK, MILENA BŁASZCZAK, WIKTORIA SZCZEPANIAK, MIKOŁAJ NIEDZIELSKI oraz JAKUB MACIEJEWSKI uczestniczyli w Wojskowej Grze Terenowej w Jarocinie zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Był to czas wojskowo-cywilnej rywalizacji, a jednocześnie uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. Wśród konkurencji znalazły się: wojskowy quiz historyczny, nauka maskowania, składania i rozkładania broni, rzut granatem, budowa schronienia oraz strzelanie z broni wojskowej do tarczy P-23. Kadeci musieli również wykazać się umiejętnością posługiwania busolą i mapą, wykrywania metalowych elementów za pomocą wykrywacza min, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Konkurencje miały charakter zespołowy bez rywalizacji o podium. Nasza drużyna przebyła 10 zaplanowanych etapów, zdobywając pełną, możliwą do uzyskania punktację. Oprócz dobrej zabawy uczniowie mieli możliwość porozmawiania z żołnierzami WCR i WOT, a także 16. batalionu remontu lotnisk. Spotkali też Tadeusza Michalika, reprezentanta Polski i medalistę olimpijskiego z Tokio. Opiekę nad uczniami sprawował tego dnia mgr inż. kpt. rez. Krzysztof Kasprzyk.
 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl