facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
XIV Memoriał im. Mariana Głuszka

XIV Memoriał im. Mariana Głuszka

data dodania: wtorek 21 września 2021
Już po raz XIV ponad 300 młodych lekkoatletów spotkało się, by rywalizować między sobą w ramach Mistrzostw Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych podczas Memoriału im. Mariana Głuszka. Zawody tradycyjnie odbyły się się na stadionie przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni. Wśród gości znaleźli się członkowie rodziny M. Głuszka, zmarłego w 2007 roku, m. in. jego córka Joanna Głuszek oraz syn Maciej Głuszek. Koordynatorem zawodów był Andrzej Pujdak, trener Klubu LUKS "ORKAN " we Wrześni.
 
Marian Głuszek był absolwentem WSWF w Poznaniu. Jako zawodnik trenował zapasy i był reprezentacyjnym „młynarzem” w rugby. Po zakończeniu kariery sportowej został działaczem sportowym, czyli dzisiejszym menedżerem. Przez ponad 40 lat był wiceprzewodniczącym Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS. Od 1962 r. aż do śmierci pełnił funkcję wiceprezesa LKS Orkan, dwie kadencje był prezesem Wielkopolskiego Związku Zapaśniczego (przyczynił się do założenia sekcji zapasów w Środzie), przez 12 lat był członkiem Komisji Rewizyjnej PZLA. Pierwszy memoriał odbył się we wrześniu 2008 roku w Poznaniu. Uczestniczyły w nim 40-osobowe drużyny z 11 powiatów, a gośćmi byli m.in. olimpijczycy: Adam Kaczor (Meksyk 68), Barbara Bakulin i Tadeusz Kulczycki (Monachium 72), Ireneusz Golda (Moskwa 80).
 
fot. Grażyna Beata Augustin

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl