facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Poetyckie eksperymenty

Poetyckie eksperymenty

data dodania: wtorek 9 lutego 2021
Karolina Walkowska jest uczennicą klasy  IIc LO i w rozstrzygniętym 14 stycznia 2021r. III Konkursie Poetyckim Michała W. Gajdy otrzymała wyróżnienie. Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Twórców Regionalnych EKA i Stowarzyszenie Promocji Sztuki Łyżka Mleka adresowany jest do młodych poetów ze szkół ponadpodstawowych. Dla naszej szkolnej społeczności jest szczególnie ważny, ponieważ utrwala również pamięć o poecie i wieloletnim nauczycielu historii w ZSTiO, Michale Witoldzie Gajdzie. Karolina, jak sama przyznaje, zajmuje się pisaniem poezji od niedawna, bo od czasów gimnazjalnych. Tworzenie jest dla niej formą wyeksponowania własnych myśli, wewnętrzną potrzebą , ale też niekonkretnym przymusem, któremu się poddaje. Słowo ujęte w wiersz, wydaje się autorce źródłem wiedzy o niej samej i jej poglądach. Karolina, choć nie ma literackich mistrzów, dużo czyta i stara się rozwijać swój poetycki warsztat.  Uczestnictwo w konkursie stało się źródłem  odwagi  do dzielenia się swoimi tekstami z innymi. Karolinie gratulujemy i życzymy jej wielu poetyckich inspiracji.

Oto jeden z wyróżnionych wierszy:

Inny raj
Wszechświat jest nieskończony
Codziennie karmi nas dawką innego odkrycia
Chowa swoje największe sekrety by zaprosić do siebie
Pośród miliona gwiazd emanujących blaskiem
Jest coś czego jeszcze nikt nie wie
Może to Król wszystkiego
Może potępienie życia
Ta droga jest usłana różami
Przez niedogodności istnienia
Wskazane jej kolcami
Do rozstępującego się morza
Które otworzy się jak brama wprost do zbawienia
Do myśli której nic nie zmieni
Dla każdego otwiera się inna brama
Zamyka za sobą palący się most
Każdy człowiek ma swój własny kosmos i wszechświat
Każdy ma własne przeznaczenie

 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl