facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
VI Piknik Naukowy

VI Piknik Naukowy

data dodania: środa 25 września 2019

W niedzielę, 15 września 2019 r. w Parku im. Dzieci Wrzesińskich odbył się kolejny, VI Piknik Naukowy. W pobliżu amfiteatru pojawiły się stoiska poświęcone różnym dziedzinom nauki.

Nauczyciele geografii postanowili zaprezentować pomysł „ŚWIAT BEZ TAJEMNIC”. W realizacji imprezy pomogli Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki, instruktorzy survivalu, organizatorzy zajęć dla młodzieży, podróżnicy odwiedzający często rejon koła podbiegunowego. Podczas pikniku przeprowadzono grę terenową z wykorzystaniem mapy. W czasie jej trwania uczestnicy w kilku punktach odpowiadali na pytania dotyczące Arktyki i Antarktydy. Dodatkowo, na stanowiskach należało wykonać czynności, z jakimi można spotkać się podczas polarnych wypraw: przejście rzeki po krze, działania w polarnych rękawicach. Zaproszeni goście prezentowali pamiątki przywiezione z wypraw do Skandynawii: buty z futra zwierząt oraz zabawki wykonane przez Samów, futro i poroża reniferów. Dzielili się również ze zwiedzającymi doświadczeniami z wyjazdów do Laponii. W przeprowadzeniu imprezy pomagały również uczennice klasy III technikum w zawodach technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej: Weronika Kupś,
Natalia Majchrzak, Zuzanna Paluszak, Izabela Szczecińska, Paulina Zgorzelak i Julia Zielichowska.
Stoiska bloku geograficznego zorganizował p. Dariusz Kaźmierski, wychowawca klasy III THT.

 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl