facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Szlakiem bojowym 15. Pułku Ułanów Poznańskich

Szlakiem bojowym 15. Pułku Ułanów Poznańskich

data dodania: środa 18 września 2019
Jak co roku członkowie i sympatycy Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich zawitali do Wrześni. Podczas spotkania przy grobie gen. dr. Romana Abrahama na cmentarzu parafialnym słowo okolicznościowe wygłosił prezes honorowy towarzystwa Tadeusz Jezierski. W uroczystościach wzięła również udział grupa uczniów z klasy wojskowej w ZSTiO, szkolny poczet sztandarowy oraz przedstawiciele grona pedagogicznego wraz z dyrektorem Damianem Hoffmannem na czele. Przypomnijmy, że podróż ma charakter cykliczny i wiedzie szlakiem bojowym 15. PUP, a tym samym Wielkopolskiej Brygady Kawalerii z września 1939 r. Kończy się ona w Boczkach Domaradzkich k/Głowna, gdzie dnia 12 września 1939 r. zginął raniony kulami pierwszy wojenny dowódca 15 Pułku – ppłk Tadeusz Mikke.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl