facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Warsztaty geograficzno-matematyczne w Dźwirzynie

Warsztaty geograficzno-matematyczne w Dźwirzynie

data dodania: piątek 17 maja 2019

Uczniowie klas pierwszych technikum w zawodach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej oraz szkolni wolontariusze z klas: pierwszej technikum w zawodzie technik kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności i trzeciej Liceum Ogólnokształcącego
w niedzielę, 14 kwietnia wyjechali do Dźwirzyna. Celem wyjazdu było wspólna nauka geografii i matematyki w atrakcyjnym nadmorskim otoczeniu.

Od początku wyjazdu uczniom sprzyjała wiosenna słoneczna pogoda. W takiej przyjemnej, miłej aurze młodzież zwiedzała w kolejnych dniach: Trzęsacz ze słynnymi ruinami kościoła na klifowym brzegu, multimedialne muzeum, latarnię morską
w Niechorzu, Szlak Słonia w Trzebiatowie. Uczniowie poznali też uzdrowiskową cześć Kołobrzegu oraz płynęli statkiem po morzu. Uczestnicy zajęć rozwiązywali matematyczne łamigłówki i rebusy, spotkali się z dzierżawcą ośrodka, który przybliżył tajniki pracy
w branży hotelarsko-turystycznej oraz rozmawiali z panią zatrudnioną w punkcie informacji turystycznej, która przedstawiła specyfikę turystyki nadmorskiej na przykładzie gminy Kołobrzeg. Warsztatom geograficzno-matematycznym przyświecało motto: Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia. Po czterech dniach wszyscy pełni wiosennej energii powrócili do domów z zamiarem wyjazdu w kolejnym roku szkolnym.

Opiekunami warsztatów byli: p. Dorota Nawrocka, p. Urszula Wierzbowska i p. Dariusz Kaźmierski.

 

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl