facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Wycieczka do Guben

Wycieczka do Guben

data dodania: poniedziałek 1 kwietnia 2019

1 marca 2019r. uczniowie klas Ib i IIb Liceum Ogólnokształcącego z innowacją ratownictwo medyczne, udali się na wycieczkę do Plastinarium w niemieckiej miejscowości Guben. Plastinarium nazywane jest oryginalnym współczesnym Teatrem Anatomii. Pozwala bowiem na jedyny w swoim rodzaju wgląd w głąb ludzkiego ciała, a także na zapoznanie się ze sztuką anatomicznej preparacji
i plastynacji. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu oraz bacznie obserwować, jak przebiega proces plastynacji. Spotkanie
z panią przewodnik, która w ciekawy sposób wprowadziła uczniów w historię tego miejsca, przyniosło im wiele wrażeń. Oczywiście najbardziej fascynujące okazały się odwiedziny pracowni, w której przygotowywano ciało do dalszych etapów pracy nad nim. Uczniowie zwiedzali kompleks podzielony na cztery działy, w skład którego wchodzą: historia anatomii, pracownia, galeria i sala wystawowa.
Wycieczka odbyła się pod opieką pań germanistek: p. Magdaleny Idziak, p. Agaty Iglewskiej oraz p. Olgi Przyjemskiej.

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl