facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Podsumowanie powiatowych konkursów językowych

Podsumowanie powiatowych konkursów językowych

data dodania: poniedziałek 1 kwietnia 2019

13 marca 2019 roku  w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyło się jubileuszowe, już dziesiąte, podsumowanie powiatowych konkursów z języka niemieckiego i francuskiego. Konkursy te są organizowane pod patronatem Starostwa Powiatowego we Wrześni w ramach projektu „Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących”. Wśród nagrodzonych znalazły się trzy uczennice z ZSTiO.

W konkursie „Wiedzy o Niemczech” II miejsce zajęła Zofia Grądecka, uczennica klasy IIIa LO. Zosia potwierdziła swoje zamiłowanie do języka niemieckiego wykazując się dużą znajomością obyczajów i tradycji panujących u naszego zachodniego sąsiada. W konkursie „Przysłowia i idiomy w języku niemieckim” na III miejscu znalazła się Martyna Błaszczak z klasy I LO, natomiast w konkursie „Piękne czytanie w języku niemieckim” III miejsce zdobyła Klaudia Makowska, uczennica klasy III technikum w zawodzie technik weterynarii.

Nasze laureatki otrzymały okolicznościowe dyplomy, nagrody rzeczowe oraz bilet na wycieczkę do Berlina, która odbędzie się 24.04.2019r.

Gratulujemy naszym zwyciężczyniom i życzymy niezapomnianych wrażeń w Berlinie. Uczennice zostały przygotowane do konkursów przez panie: p. E. Tarczewską,
p. A. Iglewską, p. M. Idziak i p. O. Przyjemską.

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl