facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły

data dodania: wtorek 5 marca 2019
W czwartek, 28 lutego 2019 r. obchodziliśmy wyjątkowe święto w szkolnym kalendarzu – Dzień Patrona Szkoły. Uroczystość składała się z dwóch części. Pierwsza odbyła się na cmentarzu parafialnym przy ul. Gnieźnieńskiej z udziałem asysty honorowej 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Przy grobie wielkiego polskiego kawalerzysty zgromadzili się przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Rady Rodziców, władz powiatowych, delegacje współpracujących z naszą szkołą jednostek wojskowych, Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej we Wrześni oraz poczty sztandarowe. Zgromadzeni oddali hołd gen.dr. Romanowi Abrahamowi w 128. rocznicę urodzin. Druga część miała miejsce na sali gimnastycznej i rozpoczęła się od powitania gości przez dyrektora szkoły, Damiana Hoffmanna. Następnie parafowano akt porozumienia o współpracy między Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni, a Szkołą Podoficerską Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada w Poznaniu. Umowę podpisali dyrektor ZSTiO i komendant Szkoły Podoficerskiej, st. chor. sztab. Paweł Urbański. Podczas uroczystości miało również miejsce podsumowanie konkursu wojskowo-historycznego „Gen. dr Roman Abraham i dzieje polskiej kawalerii”, w którym tradycyjnie, od 7 już lat, biorą udział uczniowie klas pierwszych. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Karolina Sikorska z klasy I A (wojskowo-policyjna) LO, drugie: Jagoda Dębowska z klasy I Technikum w zawodzie technik hotelarstwa, na trzeciej pozycji znalazła się Katarzyna Kaczmarek z klasy I A LO. Dziewczęta otrzymały także nagrody od dr Kariny Knasieckiej–Falbierskiej reprezentującej Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu. Na uroczystości dyrektor szkoły podziękował p. Edycie Gąsiorek i p. Fabianowi Stasiakowi, reprezentującym Zarząd Rady Rodziców ZSTiO za pomoc, bezinteresowność i wsparcie finansowe. Obchody Dnia Patrona zakończył montaż słowno-muzyczny o lwowskim Kmicicu, w którym wystąpili: Sandra Matuszak, Kinga Kubiak, Mateusz Zalewski, Zosia Grześkiewicz, Patrycja Janowska, Szymon Nowaczyk, Michalina Chmiel i Lidia Zdunek.
Nad organizacją imprezy czuwali: p. Iwona Sokolska, p. Grażyna Beata Augustin oraz p. Jakub Obst.

 

https://wrzesnia.info.pl/artykul/umowa-o-wspolpracy-miedzy-zstio-a-szkola-podoficerska-wojsk-ladowych-podpisana-by-uczcic-dzien-patrona

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl