facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Drzwi Otwarte

Drzwi Otwarte

data dodania: wtorek 5 marca 2019
Już w najbliższą sobotę, dnia 9 marca zapraszamy tegorocznych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych na Drzwi Otwarte do naszego Zespołu Szkół przy Kaliskiej. Podczas spotkań z uczniami i nauczycielami nie zabraknie quizów, konkursów, krzyżówek, rebusów czy filmów edukacyjnych proponowanych w ramach prezentacji przedmiotów i kierunków kształcenia. W laboratoriach chemicznych i mikrobiologicznych będzie możliwość uczestniczenia w ciekawych doświadczeniach, wykonać własnoręcznie pachnące mydełko, regenerującą maseczkę do rąk czy odkryć pod mikroskopem tajniki niewidzialnego ludzkim okiem świata. Lekarze weterynarii zapraszają na spotkania z czworonogami i do wzięcia udziału w pokazie diagnostyki i pielęgnacji psów. Będzie również okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem najnowszej generacji projektorów interaktywnych, w które sukcesywnie wyposażane są sale dydaktyczne. Młodzież klas policyjnych zaprosi na pokazy dynamiczne z pozoracji pobicia, zatrzymania, kajdankowania połączonych z prezentacją badań kryminalistycznych i zabezpieczeniem miejsca zdarzenia. Uczniowie klas wojskowych zapraszają na swoje stoisko, gdzie będzie okazja poznać sztukę składania i rozkładania broni, przymierzyć mundur wojskowy czy wreszcie nauczyć się robienia makijażu taktycznego z użyciem farb maskujących. Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień z Konina służyć będą informacjami na temat rekrutacji do służby przygotowawczej i kandydackiej oraz Wojskowej Służby Terytorialnej. Atrakcyjnie zapowiadają się także pokazy z czarnej taktyki, podczas których nastąpi zatrzymanie zakładnika oraz obezwładnienie terrorysty. Ratownicy medyczni z kolei zaprezentują działania wobec poszkodowanych. Tradycyjnie na Drzwiach Otwartych nie zabraknie degustacji owocowo-mlecznych koktaili oraz słodkości przygotowanych przez klasy gastronomiczne.

 
Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl