dyktando

Kilkunastu mieszkańców internatu postanowiło wziąć udział w XIV Dyktandzie Internatu i powalczyć o zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii. Tegoroczne dyktando, w ocenie uczniów, nie należało do najłatwiejszych. Niektóre  wyrazy,  choć pozornie wydawały się proste, to ich pisownia w połączeniu z innymi słowami mogła sprawić kłopot.

Uczniowie musieli bowiem wiedzieć, czy pisze się je z małej, czy z wielkiej litery, łącznie lub rozdzielnie. Dla wszystkich uczestników  sprawdzenie ortograficznych  umiejętności  było  z pewnością ciekawym  doświadczeniem. Tytuł Mistrza Ortografii 2017, podobnie jak przed rokiem, zdobyła Klaudia Andrzejewska - uczennica kl. III TW , II miejsce zajął Mateusz Sidor - uczeń kl. I TŻUG, III miejsce zajęli: Klaudia Makowska - uczennica kl. II TWR i Wiktor Sygiet – uczeń kl. I b LO , natomiast wyróżnienie otrzymała Daria Dunaj - uczennica kl. III TW. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami, a p. kierownik internatu, Barbara Zawal wszystkim uczestnikom dziękuje za udział w konkursie.

 

dyktando 1

Początek strony