DSC 0004 127

 

W piątek 1 grudnia 2017 r. do szkoły przyjechał nasz absolwent - Kamil Jawgiel, obecnie doktorant w Zakładzie Hydrologii i Gospodarki Wodnej na Wydziale Nauk Geograficznych
i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczniowie klas: I i III Technikum Obsługi Turystycznej, III Liceum Ogólnokształcącego oraz
IV Technikum Rolniczego wysłuchali prezentacji na temat Katalonii, północno-wschodniego regionu Hiszpanii. Prelegent przebywał tam podczas programu wymiany studentów Erasmus. Podjął w Katalonii również pracę, dzięki czemu poznał to wspaniałe miejsce jeszcze lepiej.

O Katalonii było głośno w ostatnim czasie w związku z referendum oraz deklaracją niepodległości. Region wiele łączy z naszym krajem. Jest jednym z ulubionych miejsc wakacyjnych wyjazdów. Zagorzałych kibiców wśród naszych rodaków ma też duma Katalonii - FC Barcelona , a sami Katalończycy podziwiają Polaków za walkę o niepodległość.

Organizatorem przedsięwzięcia był p. Dariusz Kaźmierski.

 

DSC 0004 126

 

DSC 0005 122

 

Początek strony