patriota

 

Corocznie uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących uczestniczą w powiatowej akcji „Jestem patriotą”. Wspólnie z młodzieżą z innych szkół wykonują biało-czerwone rozety, które następnie rozdawane są uczestnikom miejskich uroczystości Święta Niepodległości 11 listopada.  Dnia 7 listopada na auli Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza zasiadło ponad sto osób, w tym grupa naszych pierwszoklasistów.

W tym roku okolicznościowe rozety były wykonywane również podczas warsztatów rękodzieła zorganizowanych w szkole przy Kaliskiej. Pracom ręcznym towarzyszyły muzyka niepodległościowa i dobre nastroje. Rozdano prawie 300 kotylionów, które z dumą były noszone przez społeczność szkolną w przededniu  Święta. Nad przebiegiem akcji czuwały panie: Grażyna Beata Augustin i Elżbieta Kierzek-Kokocińska.

 

patriota 1

 

patriota 3

 

patriota 4

Początek strony