IMG 20171111 113751 1 jzzpl

 

Był sobotni poranek , słońce delikatnie przebijało przez chmury. Przy Kościele Farnym  we Wrześni powoli gromadzili się harcerze oraz poczty sztandarowe. Naszą szkołę reprezentowali – Natalia Wallicht, Monika Wojdak i Szymon Cichosz ( uczniowie klasy III a Liceum Ogólnokształcącego). Punktualnie o godzinie dziesiątej nastąpiło uroczyste wprowadzenie sztandarów , a następnie Msza Święta za Ojczyznę.

Po jej zakończeniu wrzesińska orkiestra , poczty sztandarowe, harcerze oraz pozostali uczestnicy uroczystości uformowali kolumnę. Przy dźwiękach muzyki i w subtelnie padającym deszczu wszyscy zmierzali pod pomnik 68 Pułku Piechoty ( przy ulicy Słowackiego) , gdzie nastąpiło odśpiewanie hymnu, roty, złożenie kwiatów  i zniczy oraz wystrzał armatni Bractwa Kurkowego we Wrześni. Tak rozpoczęły się obchody jakże ważnego dla  Polaków dnia.
Każdy z nas może po swojemu świętować niepodległość – każdego dnia lub tylko


11 listopada, z najbliższymi albo z nieznajomymi, biorąc udział w oficjalnych uroczystościach albo organizując własne. Każdy sposób świętowania jest dobry, bo Niepodległa jest dla wszystkich. Patriotyzm, czyli miłość do własnej Ojczyzny to przede wszystkim miłość i szacunek do drugiego człowieka, do każdego obywatela naszej wspólnoty. Każdy ma prawo a wręcz obowiązek wyrażać to uczucie.


”Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste. Umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu.” Jan Paweł II.

 

IMG 20171111 095112 jzzpl

 

IMG 20171111 112020 jzzpl

Początek strony