noc naukowców201701

Każdego roku, w ostatni piątek września, w setkach europejskich miast mają miejsce imprezy popularnonaukowe pod hasłem: Noc Naukowców. Pokazy, warsztaty i wykłady organizowane były również przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Uczennice klasy I TH i TOT: Dominka Głuszak, Martyna Izydorek, Zuzanna Paluszak, Zofia Wróblewska i Julia Zielichowska wraz z wychowawcą Dariuszem Kaźmierskim w piątkowe popołudnie 29 września 2017 r. udały się do Poznania na Kampus Morasko. Pobyt w budynku Collegium Geographicum rozpoczął się od zwiedzenia Muzeum Ziemi z największym polskim meteorytem. W ramach bogatej oferty przygotowanej przez pracowników naukowych oraz studentów, grupa wysłuchała wykładu „Niezwykłe krajobrazy Rumunii i Mołdawii”, brała udział w warsztatach „Geologiczne ślady zbrodni” oraz w grze „Miasto na planszy”. Noc Naukowców to okazja, aby zajrzeć do niedostępnych na co dzień sal i laboratoriów oraz poznać odpowiedzi na nurtujące pytania z różnych dziedzin.

noc naukowców201702

noc naukowców201703

noc naukowców201704

 

Początek strony