DSC02807

Możliwości jest wiele, pozostaje tylko wybrać coś interesującego, mając do dyspozycji zaledwie jeden dzień. Organizatorzy wyjazdu do stolicy: p. Renata Pohl oraz p. Dariusz Kaźmierski zadbali o to, by program zwiedzania był różnorodny i ciekawy.

I tak, młodzież klas technikum turystycznego oraz grupy licealnej miała okazję odwiedzić wojskowe Powązki, Muzeum Polin, ukazujące ponad 1000 lat historii Żydów Polskich oraz odrestaurowane wnętrza Zamku Królewskiego. Był też czas na spacer po ogrodach królewskich, Kanonią i staromiejskimi uliczkami. Wielokrotnie pojawiały się trudne wspomnienia z okresu II wojny światowej. To właśnie Warszawa odniosła niewyobrażalne zniszczenia najpierw w wyniku prowadzonego oblężenia w 1939 roku, potem zagłady warszawskiego getta, upadku powstania warszawskiego czy późniejszych wyburzeń budynków przez Niemców. Na zakończenie uczniowie usłyszeli od przewodnika zapewnienie, że dobre poznanie Warszawy jest jednoznaczne z zakochaniem się w jej uroku, rytmie życia i historii. Wyjazd miał miejsce 22 maja. Jego organizatorom w opiece nad młodzieżą towarzyszyły: p. Urszula Wierzbowska i p. Grażyna B. Augustin.

DSC02778

DSC 1684

DSC 1712

 

Początek strony