fsin201701

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki to impreza popularyzująca naukę i sztukę wśród społeczności Poznania i okolic. W ciągu czterech dni kwietnia naukowcy z poznańskich uczelni poprzez wykłady, warsztaty i pokazy ukazują uczestnikom świat pełen fascynujących zjawisk i przygód, które może przeżyć każdy.

W imprezie uczestniczyli tradycyjnie uczniowie naszej szkoły, tym razem z klas pierwszych i drugich Technikum Obsługi Turystycznej. Wyjazd miał miejsce 26 kwietnia 2017 r., a punktem docelowym był Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Z bogatej oferty przygotowanej dla gości można było wysłuchać wykładu o tajemniczej Transylwanii, mieszkańcach i kulturze obszaru Kaukazu, Flandrii oraz dorzecza Mekongu. Wykładowcy przedstawili polskie ślady w Rzymie, osobliwości jeziora Bajkał oraz wyjaśnili „skąd przywędrowało nasze jedzenie?”. W przerwie wykładów uczniowie odwiedzili Muzeum Ziemi UAM, gdzie zobaczyli unikatowe okazy minerałów i skał, cios mamuta oraz największy polski meteoryt znaleziony w okolicy Poznania. Organizatorem naukowej wyprawy był p. Dariusz Kaźmierski.

 fsin201702

fsin201703

fsin201704

Początek strony