Kronika wydarzeń

do 01042017 01

W sobotę, 1 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbył się kolejny już piknik połączony z Drzwiami Otwartymi, podczas którego szkoła w niekonwencjonalny sposób zaprezentowała swoją ofertę dydaktyczną.

wet01

Już po raz piętnasty Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odwiedziła z gościnnymi wykładami delegacja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu pod przewodnictwem dziekana Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, prof. dra hab. Krzysztofa Kubiaka. Sam dziekan jest absolwentem Technikum Weterynaryjnego we Wrześni i swoje szkolne lata wspomina z dużą sympatią i sentymentem. Relacje zostały sformalizowane oficjalną umową o współpracy między placówkami.

pola nadziei

Wolontariusze z naszej szkoły już po raz trzeci wzięli udział w akcji „Pola Nadziei”. O godzinie 900 w sobotnie przedpołudnie, dnia 25 marca wyruszyli z żonkilami - symbolem akcji - kwestować na rzecz budowy Hospicjum im. Piotra Króla w Środzie Wlkp. W zbiórce wzięli udział: Julia Zagórska, Kacper Gilewicz, Wiktoria Kwapińska, Bartosz Janicki, Paulina Sobczak, Julita Kucza, Martyna Michalak, Edyta Piechowiak, Natalia Jasińska, Julia Gruszka, Monika Wojdak, Paulina Najmowicz, Maja Broniarczyk, Zuza Pruszak, Wioletta Trzebniak i Eliza Jarmarczyk. Opiekunem młodzieży z ramienia ZSTiO była p. Urszula Wierzbowska.

 

Dzwirzyno201703 01

 

W dniach 5-8 marca 2017 r. ponad 100 uczniów szkół powiatu wrzesińskiego uczestniczyło w zajęciach Zielonej Szkoły w Dźwirzynie. Wśród nich znalazło się 35 uczniów z klas pierwszej oraz trzeciej Technikum Obsługi Turystycznej oraz klasy trzeciej Technikum Weterynaryjnego.

zlota stalowka 01

W środę 15 marca 2017 r. dwie uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących okazały się najlepszymi z ortografii w powiecie wrzesińskim. W powiatowym etapie Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego "O złotą stalówkę" dwie czołowe lokaty zdobyły: Julia Niemier (kl. IITWR), zajmując pierwsze miejsce oraz Jagoda Pacocha (kl. IIA LO) miejsce drugie.

do 04032017 01

Z pewnością nie czują się zawiedzeni ci, którzy odwiedzili w ubiegłą sobotę (4 marca) naszą szkołę podczas pierwszych w tym roku Drzwi Otwartych. Tradycyjnie uczniowie i nauczyciele prezentowali ofertę dydaktyczną placówki, ale także proponowali gościom wiele pozaprogramowych atrakcji lub tych związanych tematycznie z kierunkami kształcenia. Gimnazjaliści i ich rodzice degustowali pyszne ciasteczka wypiekane w szkolnej pracowni gastronomicznej oraz smakowite przekąski warzywno-serowe przygotowane przez internacką kuchnię.

autobus

Już po raz kolejny młodzież Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z dużym entuzjazmem zaangażowała się w akcję, której celem była bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi. Na tym właśnie polega honorowe krwiodawstwo. Krew jest lekiem ratującym życie i stosowana jest u chorych, u których nie ma możliwości alternatywnego leczenia. W tym roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską zbiórkę krwi organizowaną pod hasłem "Spokrewnieni Służbą z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

bal01

 Szczerze mówimy, że dawno nie bawiliśmy się tak dobrze. I Bal Rady Rodziców Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących był z pewnością jedną z najlepszych imprez tanecznych w tym karnawale. Kulinarny festiwal swojskich smaków, aromatyczne, pieczone mięsa i wędliny, przepyszny tort, a także bogactwo dodatków domowej produkcji sprawiły, że uczestnicy zabawy ze zdwojoną energią ruszyli na parkiet.

michał Gajda 1

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w godzinach wieczornych 15 stycznia 2017, w wieku 57 lat odszedł od nas MICHAŁ WITOLD GAJDA, utytułowany i wielokrotnie nagradzany poeta, ale przede wszystkim kochany przez wiele szkolnych pokoleń młodzieży wychowawca i nauczyciel historii. Spędził z nami równe 30 lat. Dziękujemy Ci, Michale, za Twoją wiedzę, talent, pasję i zwyczajnie za to, że byłeś fajnym człowiekiem. Odpoczywaj w pokoju!

Pogrzebowa msza święta za duszę św. pamięci Michała Witolda Gajdy odbędzie się w najbliższą sobotę, 21 stycznia 2017 o godz. 1130 w kościele p.w. Świętej Królowej Jadwigi we Wrześni, złożenie ciała natomiast będzie miało miejsce o godz.1245 na cmentarzu komunalnym, również we Wrześni.

zbiorka01

Niezwykle owocną okazała się zbiórka na rzecz Schroniska Zwierząt we Wrześni. Przypomnijmy, że nasza szkoła włączyła się do akcji pod hasłem "Czy potrafisz kochać tak jak ja" organizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa w Poznaniu - naszego oficjalnego partnera. Inicjatorką przedsięwzięcia była obecna studentka WSB i jednocześnie absolwentka ZSTiO Katarzyna Kręcioch.

Początek strony