Rekrutacja

rekrutacja

Poznaj ogólne zasady rekrutacji, zobacz w jakim kierunku chcesz się kształcić ...

Zobacz więcej ...

Egzaminy zewnętrzne

rekrutacja

Matura, egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe...

Zobacz więcej ...

zdjeciebiblioteka01

 

Jak się żenić, to się żenić! Pan Młody do Radczyni, Stanisław Wyspiański, Wesele

Już po raz trzeci zaproszono uczniów do spędzenia nocy w murach szkoły. Z 16 na 17 listopada czytelnia zamieniła się w salę biesiadną, gdyż motywem przewodnim tegorocznej nocy było czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. W ramach akcji Ogólnopolskiego Czytania Książek, w ZSTiO gościły pracownice Biblioteki Publicznej, p. Anna Nowicka oraz p. Natalia Bączkowska.

Wprowadziły one młodzież w tematykę Wesela oraz przybliżyły autora i genezę dzieła . Następnie uczniowie wcielili się w postacie dramatu i w ekspresyjnie teatralny sposób odczytali pierwszy akt. Po części czytelniczej, jak to na weselu, na stole pojawiły się potrawy przyrządzone przez uczniów . W czasie spotkania młodzież miała również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności manualnych na zajęciach artystycznych przygotowując prezenty dla podopiecznych naszych wolontariuszy. Weselną uroczystość zakończył maraton filmowy, który trwał do wczesnych godzin porannych. 0 7.00 wszyscy zameldowali się na śniadaniu w internacie, a później udali na lekcje. Organizatorki nocy w bibliotece, p. Urszula Wierzbowska i p. Daria Łukasiewicz oraz uczniowie serdecznie dziękują Radzie Rodziców ZSTiO za przekazane środki na posiłki, materiały zakupione na potrzeby tego wydarzenia oraz p. kierownik Barbarze Zawal za możliwość skorzystania ze śniadania w internackiej stołówce.

 

zdjeciebiblioteka02

Początek strony