Rekrutacja

rekrutacja

Poznaj ogólne zasady rekrutacji, zobacz w jakim kierunku chcesz się kształcić ...

Zobacz więcej ...

Egzaminy zewnętrzne

rekrutacja

Matura, egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe...

Zobacz więcej ...

Uncategorised

20171020 171221 resized

20 października 2017r. o godz. 11:30 razem z panią Izabellą Zygmunt oraz Pauliną Krenz udaliśmy się sprzed budynku naszej szkoły do Miłosławia, do siedziby Miłosławskiego Centrum Kultury, które mieści się przy ul. Różowej 6. O godzinie 12:00 rozpoczęła się oficjalna inauguracja rozstrzygnięcia konkursu literackiego dla uczniów wielkopolskich szkół.

22851610 1252886344816668 884262956 o

27 października 2017 r. do naszej szkoły przyjechał historyk z Instytutu Pamięci Narodowej z Poznania, pan Jarosław Burchardt. Głównym punktem wizyty był wykład – „A jednak wojna” na temat sytuacji w Europie w dwudziestoleciu międzywojennym, która doprowadziła do wybuchu II wojny światowej.

13 października b.r. w Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich miała miejsce sytuacja, która udowadnia, że chęć pomocy drugiemu człowiekowi, empatia i wrażliwość nie są jedynie pustymi sloganami. Uczennice klasy I b LO ( ratownictwo medyczne), Kornelia Opielska
i Magdalena Popielarska pomogły mężczyźnie, który zsunął się z wózka inwalidzkiego . Koła wózka ugrzęzły w ziemi skutecznie uniemożliwiając samodzielne podniesienie się poszkodowanego. Dziewczęta bez zastanowienia ruszyły na pomoc i wspólnymi siłami pomogły starszemu człowiekowi. Jak same mówią, ich zachowanie nie było niczym wyjątkowym, ale naturalnym, ludzkim odruchem. Wiemy jednak, ze nie zawsze można liczyć na pomoc ze strony innych i dlatego dziewczętom gratulujemy wspaniałej postawy!

pm201701

Trwają matury. Wcześniej jednak, 28 kwietnia uczniowie oficjalnie pożegnali się ze szkołą. Coroczna uroczystość pożegnania maturzystów przebiegła według tradycyjnego scenariusza, w którym najważniejszymi punktami są: akt ślubowania, przekazanie sztandarów szkoły oraz nagrodzenie wzorowych, aktywnych i wyróżniających się uczniów. Na sali gimnastycznej spotkali się licealiści, technicy, ich wychowawcy, rodzice oraz dyrekcja szkoły.

Początek strony