Rekrutacja

rekrutacja

Poznaj ogólne zasady rekrutacji, zobacz w jakim kierunku chcesz się kształcić ...

Zobacz więcej ...

Egzaminy zewnętrzne

rekrutacja

Matura, egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe...

Zobacz więcej ...

Uncategorised

zdjeciebiblioteka01

 

Jak się żenić, to się żenić! Pan Młody do Radczyni, Stanisław Wyspiański, Wesele

Już po raz trzeci zaproszono uczniów do spędzenia nocy w murach szkoły. Z 16 na 17 listopada czytelnia zamieniła się w salę biesiadną, gdyż motywem przewodnim tegorocznej nocy było czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. W ramach akcji Ogólnopolskiego Czytania Książek, w ZSTiO gościły pracownice Biblioteki Publicznej, p. Anna Nowicka oraz p. Natalia Bączkowska.

20171020 171221 resized

20 października 2017r. o godz. 11:30 razem z panią Izabellą Zygmunt oraz Pauliną Krenz udaliśmy się sprzed budynku naszej szkoły do Miłosławia, do siedziby Miłosławskiego Centrum Kultury, które mieści się przy ul. Różowej 6. O godzinie 12:00 rozpoczęła się oficjalna inauguracja rozstrzygnięcia konkursu literackiego dla uczniów wielkopolskich szkół.

22851610 1252886344816668 884262956 o

27 października 2017 r. do naszej szkoły przyjechał historyk z Instytutu Pamięci Narodowej z Poznania, pan Jarosław Burchardt. Głównym punktem wizyty był wykład – „A jednak wojna” na temat sytuacji w Europie w dwudziestoleciu międzywojennym, która doprowadziła do wybuchu II wojny światowej.

13 października b.r. w Parku Miejskim im. Dzieci Wrzesińskich miała miejsce sytuacja, która udowadnia, że chęć pomocy drugiemu człowiekowi, empatia i wrażliwość nie są jedynie pustymi sloganami. Uczennice klasy I b LO ( ratownictwo medyczne), Kornelia Opielska
i Magdalena Popielarska pomogły mężczyźnie, który zsunął się z wózka inwalidzkiego . Koła wózka ugrzęzły w ziemi skutecznie uniemożliwiając samodzielne podniesienie się poszkodowanego. Dziewczęta bez zastanowienia ruszyły na pomoc i wspólnymi siłami pomogły starszemu człowiekowi. Jak same mówią, ich zachowanie nie było niczym wyjątkowym, ale naturalnym, ludzkim odruchem. Wiemy jednak, ze nie zawsze można liczyć na pomoc ze strony innych i dlatego dziewczętom gratulujemy wspaniałej postawy!

pm201701

Trwają matury. Wcześniej jednak, 28 kwietnia uczniowie oficjalnie pożegnali się ze szkołą. Coroczna uroczystość pożegnania maturzystów przebiegła według tradycyjnego scenariusza, w którym najważniejszymi punktami są: akt ślubowania, przekazanie sztandarów szkoły oraz nagrodzenie wzorowych, aktywnych i wyróżniających się uczniów. Na sali gimnastycznej spotkali się licealiści, technicy, ich wychowawcy, rodzice oraz dyrekcja szkoły.

Początek strony